Tajlandia , Bangkok, Azja

Zaczynamy! Podróż do Bangkoku, Tajlandia

Podróż do Bangkoku

Plan jest taki:Co spakować w podróż do Azji

Nasza podróż będzie trwała tyle czasu na ile starczy nam pieniędzy 🙂 4 sierpnia wyruszyliśmy w drogę i raczej nie da się przewidzieć kiedy wrócimy.

 

 

Zaczynamy od krajów które najbardziej chcieliśmy zwiedzić, Południowo-Wschodnia Azja i Oceania. Trzymajcie kciuki.

 

Kraków -> Kopenhaga                  4 Sierpień 2017

Wiadomo, w takiej podróży każdy grosz się liczy więc biety do Bangkoku kupiliśmy z międzylądowaniem w Kopenhadze. Tam noc na lotnisku i o 14:00 następnego dnia samolot do Bangkoku, tak było taniej. Za obydwa loty zapłaciliśmy €220 za osobę + opłata za bagaże.

Sprawdziliśmy w necie jak wygląda spanie na lotnisku w Kopenhadze i wszystko wskazuje na wygodę, jeżeli można to tak nazwać(dzięki stronie www.sleepinginairports.net). Faktycznie, godzina 12 w nocy wylądowaliśmy w Danii, teraz tylko po bagaże i można szukać miejsca na drzemkę. Po wyjściu z samolotu przy bramkach co jakiś czas były do dyspozycji kanapy do spania, wyglądały podobnie jak łóżka polowe, można je było nawet złączyć tak żeby zmieściły się 2 osoby. Wow, w drodze po bagaż potrzeba tylko zapamiętać drogę do któregoś z tych miejsc żeby mieć jak wrócić. Tak, brzmi świetnie, jednak po przejściu przez bramkę po odbiór bagażu naszym oczom ukazuje się napis ‘Powrót przez tą bramkę jest nie możliwy, pod karą grzywny €5000. Szok, i co teraz? Nikt nam nie mówił że trzeba ryzykować utratą bagażu na lotnisku żeby wygodnie się przespać. No nic, może znajdziemy cos po tej 2 stronie?

Bagaże odebrane, kierujemy się do Terminalu a tam, zmiana o 180 stopni, nie wygodne ławki z podpórkami na łokcie. Jak można spać na czymś takim.. Chwila namysłu, internet.. Całe szczęście jest darmowe wi-fi. Spróbujemy się odprawić na następny lot i może ochroniarz nas wpuści. Karty pokładowe w ręce, gonię ochroniarza i dostaję odpowiedź: Bagaże można nadać na 2 godziny przed odlotem, z bagażami nie wejdziemy i koniec.

Całe szczęście nie jesteśmy jedynymi na lotnisku w takiej sytuacji, po obserwacjach rozkładamy karimaty, śpiwory niedaleko innych śpiących osób. Niestety szczęście nie może trwać wiecznie i już po 4.00 ochroniarze zaczynają budzić śpiących gdyż lotnisko zdaje się żyć na nowo.

Tak więc ludzie się  przedzierają na swój ‘ranny’ lot, a my wylądowaliśmy w Burger Kingu przy frytkach. A do odlotu jeszcze prawie 10 godzin..

Kopenhaga – Bangkok                  5 Sierpnień 2017

Podróż do Bangkoku, Lot do Bangkoku

11 godzin na pokładzie ‚latającej szminki’, pomimo wygodnych foteli które można było rozłożyć do pozycji pół leżącej  oraz monitorka z wgranymi filmami nie był to najprzyjemniejszy lot 🙂 Strasznie ciężko usiedzieć na miejscu przez tyle czasu, wstając tylko rozprostować nogi.

Pod koniec lotu należało jeszcze wypełnić karty imigracyjne i w Bangkoku wbili nam nasze pierwsze wizy turystyczne na czas od 6 sierpnia do 4 września 2017.

Pomimo tego że w Polsce już się trochę zaklimatyzowaliśmy do upałów, gdyż jak wyjeżdżaliśmy było koło 35 stopni, to po wyjściu z lotniska ta fala gorąca i duszności spowodowała że momentalnie zalaliśmy się potem. A mówili że będzie padać.

To jednak nie koniec przygody..

Dostanie się do hotelu miało być super łatwą sprawą, no właśnie.. miało. Jakiś czas temu zarezerwowaliśmy sobie hotel w Bangkoku  w pobliżu lotniska, żeby po takiej podróży nie trzeba było daleko jeździć i szukać. Więc czekamy na swoje bagaże, łapiemy lotniskowe Wi-Fi, wpisujmy adres hotelu i Google Maps pokazuje 32km.. Kurcze!! ale jak to?.. Bo kto by pomyślał że w Bangkoku są 2 lotniska i niechcący zarezerwowaliśmy hotel przy tym drugim, no cóż, człowiek uczy się na błędach 🙂

Na szczęście jedna dziewczym spośród 10 Tajów rozmawiała trochę po angielsku. Z jej pomocą, 2 autobusmi i taksówką dotarliśmy do hotelu. (Gdyby nie był opłacony napewno byśmy tam nie zawitali)

Nie macie pojęcia jakie to cudowne uczucie! Po tak długiej podróży wykąpać się, położyć do łóżka by w końcu móc spokojnie zasnąć.

Wizy do Bangkoku na miesiąc
Wizy do Bangkoku, Podróż do Bangkoku, Tajlandia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *