Wyjazd na słonie w Chiang Mai

Spotkanie ze słoniami w Chiang Mai

Wycieczka do dżungli – Spotkanie ze Słoniami w Chiang Mai, Tajlandia

Ile kosztuje takie spotkanie ze słoniami w Chiang mai dowiedzieliście się już w poprzednim poście. Teraz spróbuję wam troszeczkę przybliżyć ten dzień.

O godz. 7.30 przyjechał samochód i zawiózł nas do Sanktuarium Słoni [Elephant Sanctuary]. Miejsce zachwyca! Znajduje się w środku dżungli, rosną tam palmy i bambusy.

No i najważniejsze:  3 słonie z ich opiekunami.

Słonie w Chiang Mai

Wiedzieliśmy, że słonie są duże ale ich ogrom naprawde imponuje. Na początku poznaliśmy parę zrozumiałych dla słoni poleceń, takich jak: idź, chodź tu, stój, usiądź. Po czym dostaliśmy odpowiednie stroje i torby z jedzeniem.

Mogliśmy do nich podejść, dotknąć, zrobić zdjęcie i nakarmić. Fantastyczne uczucie, kiedy taki słoń zabiera Ci z ręki banana 😊

Czy słonie są niebezpieczne?

Dzikie słonie może i są niebezpieczne, lecz te tutaj są przyzwyczajone do ludzi i trenowane, aby słuchać poleceń. Dodatkowo opiekunowie przed podejściem do słoni rozdają stroje których kolory są już im znane.

Mogliśmy na jeden dzień stać się ich opiekunami 😉 Codziennie chodzą na spacer, jedzą, kąpią w błocie i myją w rzece, więc dla nich nie było to nic nadzwyczajnego.

Następnym punktem był spacer wzdłuż rzeki..

 

Później relaksująca kąpiel błotna. Opiekunowie zapewniali, że to jest bardzo dobre zarówno dla nich jak i dla naszej skóry.

Kiedy słonie były już wystarczająco ‘wymasowane’ błotem, przyszła kolej na kąpiel

.

ze słoniem w Chiang Mai

Dostaliśmy kubełki do polewania wodą i tam gdzie rzeka była najgłębsza słonie posłusznie się położyły i czekały na wymycie.  To było naprawde słodkie. Jednak trzeba uważać, bo nadepnięcie przez takie ciężkie zwierze może mieć bardzo poważne konsekwencje. Chociaż nie słyszałam żeby taka sytuacja miała tutaj miejsce. 😊

Okazało się, że jedna słonica jest w ciąży i na koniec pokazano nam jak przygotowywane są dla niej witaminy 😉

 

ze słoniem w Chiang Mai

ze słoniem w Chiang Mai

ze słoniem w Chiang Mai

W Chiang Mai jest teraz bardzo dużo wycieczek które reklamują się pod hasłami ‘no riding’, czyli bez jeżdżenia na słoniach. Taką opcje też wybraliśmy my. Wydaje nam się, że lepiej było je poznać i pobyć z nimi w ten sposób.

 

To był długi i męczący dzień, ale było warto! A wy macie jakieś doświadczenia z tymi pięknymi zwierzętami?

5 thoughts on “Spotkanie ze słoniami w Chiang Mai

  1. Cudowne doświadczenie, ogromnie zazdroszczę i mam nadzieję, że będę mieć w życiu okazję na spędzenie czasu ze słoniami w ich naturalnych środowiskach, a nie tylko w zoo. Pozdrawiam gorąco 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *