Świątynia Mortal Kombat

Jak dostać się z (Ayutthaya) Ayutthayi do Kanchanaburi? Wodospady Erawan  – Informacje praktyczne

Jak dostać się z Ayutthayi do Kanchanaburi?

W Ayutthayi wpaliśmy na pomysł odwiedzenia wodospadów Erawan w Prowincji Kanchanaburi, jednak wszystkie trasy wyświetlane w internecie prowadziły przez Bangkok. Nie bardzo lubimy się wracać, więc szukaliśmy innej opcji. Hotelowe reklamy proponują nam autobus prosto do miasta Kanchanaburi (skąd odjeżdżają autobusy na wodospady) za cenę 400 THB za osobę, co też nie jest najlepszą opcją.

Dobra wiadomość 😊 Przejazd z Ayutthayi do Kanchanaburi kosztował nas dokładnie 130 THB za osobę! Można tam dojechać dwoma autobusami, pierwszy z Ayutthayi do Suphan Buri za cenę 80 THB i drugim z Suphan Buri do Kanchanaburi po 50 THB za osobę.

Co musicie wiedzieć:

  • Tanie minibusy z Ayutthayi znajdują się na początku marketu, który jest właściwie naprzeciwko KFC. Odjeżdżają bardzo często, my nie musieliśmy nawet czekać. Szliśmy chodnikiem i kierowca sie zatrzymał pytając czy jedziemy do Suphan Buri 😊 Więc nam się udało. Jest to minibus klimatyzowany, napewno odjeżdżają z tamtąd tańsze autobusy (50 THB) ale już bez klimy. Czas dojazdu około 1h 45min.
  • Zaraz po wyjściu z autobusu zgarnęli nas tak zwani ‘naganiacze’ 😊 do następnego busa już do Kanchanaburi. Ten już nie był klimatyzowany i kosztował 50 THB.

Wodospady Erawan  – Informacje praktyczne

  • Nocleg można załatwić sobie w Kanchanaburi bądź na miejscu na Wodospadach Erawan. Cena bungalow 2-4 os to 800 THB za noc, jest tam też pole namiotowe i można wypożyczyć namiot. My mieliśmy swój więc cena za noc to tylko 30 THB za osobę.
  • Autobusy z Kanchanaburi na Wodospady Erawan odjeżdżają co godzinę od godz. 8.00
  • Jeżeli wycieczka na wodospady będzie jednodniowa to NIE w weekend i należy jechać bardzo wcześnie rano 😊 W weekend jest tam BARDZO dużo ludzi. Byliśmy 4 dni więc mamy porównanie.
Ceny za nocleg w Parku Narodowym Erawan
Ceny za nocleg w Parku Narodowym Erawan
wstęp do parku Erawan
Wstęp do Parku Narodowego Erawan

 

 

 

 

 

 

 

Co zwiedzić w Kanchanaburi?

Nasz hotel mieścił się przy stacji autobusów ‘Canaan Guest House’, zostaliśmy tam na 1 dzień. Z tamtąd chodziliśmy zwiedzać miasto:

Most na rzece Kwai

Słynny most, który zainspirował Pierre’a Boulle do napisania powieści „Most na rzece Kwai”. Na jej podstawie David Lean w 1957 roku nakręcił film, który zdobył siedem Oskarów i stał się klasyką kina wojennego.

W latach II wojny światowej wzdłuż rzeki alianccy jeńcy wojenni i azjatyccy przymusowi robotnicy wybudowali linię kolejową, stanowiącą część Kolei Birmańskiej (Kolej Śmierci). W pełni zasłużyła sobie na takie miano, gdyż jej powstanie kosztowało życie 16 tys. jeńców i 100 tys. azjatyckich robotników.

Kolej Śmierci

Linia kolejowa długości 415 km, wybudowana przez Japonię w czasie II wojny światowej w latach 1942–1943. Teraz jest ona jedynie atrakcją turystyczną (niestety nie znam ceny za przejazd).

Kolej Śmierci

Cmentarz wojenny

Na tym cmentarzu w Kanchanaburi pochowano ok. 7000 alianckich żołnierzy, którzy zginęli podczas morderczej budowy Kolei Śmierci. Spoczywają tu głównie: Brytyjczycy, Australijczycy i Holendrzy.

Muzeum wojny Jeath

Jest to bardzo ciekawe miejsce, w którym można zobaczyć wiele na temat II wojny światowej i co się stało w Kanchanaburi podczas wojny. Wstęp 40  TBH.

Muzeum Wojny w Kanchanaburi

Wodospady Erawan

Znajdujące się 60 km od miasta Kanchanaburi, w samym sercu dżungli Erawan National Park przepiękne wodospady. Wstęp do parku 300 TBH.

Wodospady Erawan

Nocny Market & Food Market

Na nocnym rynku można kupić różności, poprzez koszulki, płyty CD, chusty, czapki, tip. każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Food Market, to rynek z jedzeniem, tak zwany street food.

5 thoughts on “Jak dostać się z (Ayutthaya) Ayutthayi do Kanchanaburi? Wodospady Erawan  – Informacje praktyczne

  1. Bardzi cenne informacje! Wybieram się tam w styczniu 🙂 Myślicie, że wypad w piątek jeszcze będzie w miarę ok? Znacie może jakieś tricki na znalezienie taniego przejazdy z bangkoku do Kanchanaburi?
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *