Świątynie w Chiang Mai

Co robić w Chiang Mai? Tajlandia Północna

W Chiang Mai zatrzymaliśmy się na tydzień. Można tu zobaczyć setki świątyń porozrzucanych po całej prowincji, jednak większość turystów odwiedza to miejsce ze względu na organizowane tutaj wycieczki.

Co robić w Chiang Mai?

1. Trekking– jedną z bardziej polecanych atrakcji turystycznych jest wykupienie trekkingu do dżungli. Z początku też o tym myśleliśmy, jendak po przeczytaniu paru blogów dowiedzieliśmy się, że są one przereklamowane. Strasznie komercyjne; zamiast kilku osób przygotowanych na prawdziwy suvival, można tam spotkać rodziny z dziećmi ubrani ‚japonki’, a dodatkowo ich liczba często przekracza 20 osób😉 Polecano nam za to trekking w Laosie. (na który z pewnością się kiedyś wybierzemy)

2. Zwiedzanie Świątyń – tak jak i w całej Tajlandii, można się po prostu zadumać i wyciszyć w którejś z Buddyjskich świątyń.

 

Świątynia w Chiang Mai

Świątynia w Chiang Mai

Świątynie w Chiang Mai

Świątynie w Chiang Mai
3. Wycieczki Rowerowe

4. Rafting – jest to odmiana spływu rzecznego do którego używa się różnego rodzaju tratw, kajaków, pontonów.

5. Dla miłośników adrenaliny dostępny również Zip Line (czyli zjazd na tyrolce po linie).

6. Można odwiedzić Tiger Kingdom i pobawić się z tygrysami.
Tiger Kingdom znajduje się poza miastem i nie ma tam transportu publicznego. Często agencje turystyczne oferują wycieczki do tego miejsca, jednak cena jaką podają jest ceną tylko za dojazd/powrót. Transport przez agencje: 700 Bhat za osobę / cena Tuk Tuka to około 400 Bhat (kierowca na was zaczeka). Osobno płaci się za wejście do każdej z klatek.
Małe tygryski: 500 THB
Średnie: 600 THB
Duże: 700 THB
B.duże: 1300 THB
*Cena za osobę / obejmuje ok. 15 min w klatce.

7. Spotkanie ze Słoniami (więcej w następnym wpisie)
W każdym biurze turystycznym jest pełno wycieczek 1-dniowych / pół dniowych. Ceny wahają się od 900 THB do nawet 2000 THB za osobę. Cena zależy od tego co chcielibyśmy zobaczyć. Można słonie karmić, kąpać, taplać się z nimi w błocie i jeździć na nich (czego akurat nie preferujemy). Czasami ceny są niższe, gdyż w planie wycieczki jest np. Wizyta na farmie motyli, co skraca czas ze słoniami.
Nasza wycieczka kosztowała 1000 THB/os i obejmowała cały dzień ze słoniami z 1 posiłkiem. (Orginalna cena to 1250 THB – udało nam się coś wynegocjować).

8. Nigth Market – Nocny market w Chiang Mai organizowany jest w zasadzie codziennie, jednak w niedziele jest on dużo większy 😊 Jeżeli planujecie wysłać do Polski pamiątki/ prezenty, radzimy skorzystać z usług poczty. Za wysłanie 4 kg paczki płaciliśmy 1500 THB, a tak dla porównania poszliśmy również do DHL gdzie za tą samą paczkę chcieli już 6000 THB.

9. Napij się kawy – Chiang Mai jest głownym regionem uprawy kawy arabicyjskiej w Tajlandi.  Kawiarnie tu są na każdym rogu, a kawa wyśmienita.

Kawa w Chiang Mai

 

______________________________________

♥ 10 THB to ok. 1 PLN

2 thoughts on “Co robić w Chiang Mai? Tajlandia Północna

 1. przpiekne zdjecia i miejsca. Bardzo mazy sie mi odwiedzic Azje ale na chwile obecna jest to drogi koszt ale moze kiedys. Ciekawa jestem jak faceci reaguja na Twoj widok(atrakcyjne blondynki, bialej kobiety)?

  1. Dziękujemy za miły komentarz.
   Tamtejsi mężczyźni reagują różnie 🙂 Nie spotkałam się z niczym niegrzecznym. Ale dość często zdażało się, że jadąc ulicą trąbili kilkukrotnie dla zwrócenia uwagi. A i może łatwiej było nam łapać stopa, jak to ja trzymałam tabliczkę z napisem miasta 😛
   Pozdrawiam
   Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *